Regały paletowe używane dobrą alternatywą?

Regały paletowe używane dobrą alternatywą?

Po otrzymaniu pierwszych kosztorysów i ofert na regały magazynowe zastanawiasz się nad optymalizacją inwestycji i obszarem, na którym można zaoszczędzić. Nie chcesz ponosić kosztu jakie niosą ze sobą nowe regały oraz wyposażenie magazynu i chcesz postawić na regały paletowe używane? Przeczytaj poniższy artykuł i dokonaj świadomego wyboru.

Stalowe regały są powszechnie używane, zarówno w otoczeniu mieszkalnym, jak i komercyjnym. Te z rynku wtórnego potrafią być do 60% tańsze od tych nowych, produkowanych pod konkretny projekt. Nie da się jednak pominąć dodatkowych kosztów kontroli i audytu oraz wymiany niektórych elementów.

2 sekcje paletowych regałów używanych
2 sekcje paletowych regałów używanych

Schludna, zorganizowana i bezpieczna przemysłowa przestrzeń robocza mnoży wartość pracy operatorów. Wspomaga wydajność i zmniejsza ryzyko urazów czy wypadków.

Regały używane o kluczowym znaczeniu

Zastosowanie różnych materiałów i urządzeń związanych z dystrybucją towarów zwiększa potrzeby w zakresie przechowywania. Niektóre branże jednak, takie jak spożywcza, wybrane laboratoria czy firmy chemiczne, podlegają normom sanitarnym i nie mogą stosować np. półek laminowanych. Twój system regałów powinien być dostosowany do operacji magazynowych i przechowywanych produktów. Dzięki szerokiej gamie elastycznych i konfigurowalnych profesjonalnych regałów każda praca może być specjalnie zoptymalizowana. Przy podejmowaniu decyzji, należy pamiętać, że nowy regał paletowy łatwiej dostosować do wielkości, pojemności i procesu magazynu. Starszy zwykle wymaga więcej kompromisów w celu dopasowania do istniejących obiektów.

Źle zorganizowana przestrzeń to strata czasu

Znane ze swoich możliwości organizacyjnych, regały paletowe i półki pomagają zmniejszyć bałagan, jednocześnie ułatwiając maksymalizacje istniejącej powierzchni. Umożliwiają również pracownikom korzystanie z przestrzeni w bardziej wydajny i bezpieczniejszy sposób– oba te czynniki mogą zwiększyć wydajność operacyjną. W środowisku biznesowym, w którym praca i nieruchomości są kosztowne i trudne do zdobycia, te filary magazynowe nadal udowadniają swoją wartość.

Dzisiejsza rzeczywistość, wraz z rozwojem zakupów internetowych i koniecznością posiadania rozbudowanej sieci centrów logistycznych i dystrybucyjnych na terenie całego kraju, sprawia, że optymalizacja powierzchni jest kluczowa.

Istnieją typy regałów przemysłowych dla każdej sytuacji, potrzeby przechowywania lub ładunku jednostkowego, ale wszystkie mają tę zaletę, że zwiększają dostępną przestrzeń w magazynie.

Z biegiem lat sektor przemysłowych systemów magazynowych rozwinął się z regulowanych systemów regałów paletowych po antresole magazynowe aż do obecnej rzeczywistości, oferując wszechstronne, dynamiczne i adaptowalne systemy do potrzeb każdej firmy. Kupowanie używanego stojaka może być dobre do prostego użytkowania, ale w przypadku złożoności, długowieczności lub rozbudowy najlepszy jest nowy regał.

Regały używane wysokiej jakości

Należy pamiętać, że choć regały, np. regały wysokiego składowania , wydają się prostym produktem o standardowej konstrukcji, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, zwłaszcza w przypadku tych używanych, nie rzadko wymagana jest naprawa regałów jednak dostępne metody szybkiej rewitalizacji elementów stalowych, pozwalają na zaoszczędzenie czasu i kosztów.

Projektowanie takich układów jak np. pomosty magazynowe jest wynikiem poważnych badań inżynieryjnych i wysiłków innowacyjnych, które umożliwiają tworzenie wydajnych struktur, oszczędzających czas i zwiększających przestrzeń firm na całym świecie.

Co z jakością regału używanego?

Nawet jeśli używany regał paletowy wydaje się w pełni sprawny, mogą wystąpić niewidoczne uszkodzenia. Belki systemu mogą być pokryte rdzą od wewnątrz. Podstawą jest surowiec- użycie stali o najwyższych standardach gatunkowości sprawi, że będą bezpieczne i trwałe.

Na szczęście sprzedawca regularnie wykonujący wcześniej serwis regałów może zaoferować na rynku wtórnym zestawy odpowiedniej jakości.

Wszystkie globalne i szczegółowe przepisy dotyczące standardów w każdym kraju muszą być przestrzegane. Nie mniej jednak po złożeniu sektorów warto zlecić przegląd regałów w celu weryfikacji montażu i bezpieczeństwa.

Niezależnie od tego, czy chcesz rozbudować i kupić nowe, czy też chcesz zaoszczędzić pieniądze, inwestując w używane regały paletowe, istnieją nieograniczone możliwości na obu frontach, ale wszystkie powyższe kluczowe aspekty muszą zostać poddane testom terenowym, aby poświadczyć niezawodność elementów składowych.

Regały używane to dobry kompromis jednak bezpieczeństwo pracowników jest absolutnie najważniejsze.