Antresole magazynowe jako dodatkowa przestrzeń

Antresole magazynowe jako dodatkowa przestrzeń

Antresole magazynowe to podniesione części platformy lub podłogi, zainstalowane pomiędzy podłogą a sufitem, służące w niektórych operacjach magazynowych – są doskonałym pomysłem na zwiększenie powierzchni roboczej, bez konieczności przenoszenia bieżących operacji.

Wykorzystują niezagospodarowaną przestrzeń w obiektach z wysokimi sufitami. Niezależnie od tego, czy chodzi o dodatkową powierzchnię użytkową, powierzchnię biurową, strefę pracy i ogólne przechowywanie, możemy być Twoim punktem kompleksowej obsługi.

Systemy antresoli w środowisku magazynowym to skuteczny sposób na zwiększenie powierzchni poprzez umożliwienie wykorzystania nieużywanej wcześniej przestrzeni pionowej, która już istnieje w Twoim obiekcie.

Antresole magazynowe

Rodzaje antresoli magazynowych

  1. Antresola wolnostojąca

Antresola wolnostojąca to typ powszechni używany do przechowywania produktów i dodatkowych części. Nie jest to niezbędna część budynku, ale wymaga podłogi, która pomieści pracujących pracowników i dodatkowe miejsce do przechowywania. Antresole magazynowe wolnostojące są bardzo elastyczne i mogą pomieścić regały paletowe i całe systemy regałowe.

  1. Budynek połączony z antresolą

Ten rodzaj jest zależny od istniejącej konstrukcji budynku. Oznacza to, że jeśli zdecydujesz się na zamontowanie antresoli połączonej ze słupem budynku, obiekt musi być zaprojektowany do przenoszenia lub obsługi dużych obciążeń. Ta antresola może być również przymocowana do ściany kiedy reszta kolumn spoczywa na podłodze.

  1. Antresola wsparta na stelażu

Jest bardziej ekonomiczna w porównaniu do antresoli wolnostojącej. Antresole podparte na regałach są instalowane nad regałami paletowymi lub pomiędzy nimi. Jeśli zdecydujesz się na ten typ, upewnij się, że dodatkowe obciążenie może być obsługiwane przez system regałów.

  1. Regały wsparte na antresoli

Antresole wsparte na półkach to idealny wybór, jeśli chcesz przechowywać mniejsze przedmioty i produkty obok istniejących szaf. Możesz również dodać więcej półek, aby uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania lub zainstalować powyżej pokład, który będzie służył jako miejsce do pracy.

Zwiększ przestrzeń do przechowywania

Jeśli prowadzisz działalność produkcyjną lub dużo działań związanych z wysyłką i odbiorem, na pewno wiesz jak duże znaczenie ma odpowiednia przestrzeń magazynowa. Tutaj właśnie mogą się przydać antresole magazynowe. Są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz dodać do magazynu dostępną i trwałą przestrzeń. Po ich zainstalowaniu łatwiej jest nadążyć za potrzebami magazynowymi i wymaganiami dotyczącymi produktów w magazynie.

Jeżeli potrzebujesz ekonomicznego rozwiązania zwiększającego powierzchnię magazynową bez przeprowadzki do nowego magazynowego, rozważ ich instalację i zadbaj o przemyślane wyposażenie magazynowe. Nawet przy ograniczonej przestrzeni antresole mogą być najlepszym rozwiązaniem na problemy związane z przechowywaniem. Ich zastosowania są ogromne a Ty nie musisz się martwić o przeniesienie swojej firmy w inne miejsce. Rozbudowa budynku może być kusząca, jeśli rozpaczliwie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania, jednak jest to droższa opcja, nie wspominając już o kłopotach z poruszaniem się. Gdy trzeba dokonać zmian w istniejących zakładach produkcyjnych, rozwiązania są często potrzebne szybko; dzięki zintegrowaniu antresoli można tu szybko stworzyć dodatkową przestrzeń użytkową.

Magazyny to jedne z najbardziej niebezpiecznych miejsc

Produkty i ciężkie pudła są ułożone jeden na drugim, a ludzie obsługują wózki widłowe i wspinają się po drabinach. Jednym ze sposobów monitorowania aktywności i pilnowania wszystkiego, co dzieje się w obiekcie, jest dodanie antresoli. Antresola oferuje nie tylko dodatkową przestrzeń do pracy i przechowywania, ale może być również doskonałym punktem obserwacyjnym, aby patrzeć na to, co dzieje się w magazynie, aby uniknąć obrażeń i wypadków.

Ekonomia antresoli magazynowej

Kolejną zaletą antresoli magazynowych jest to, że jest to najtańsza opcja, gdy potrzebujesz dodatkowej powierzchni magazynowej w swoim obiekcie. Dodanie rozbudowy lub przeprowadzka do nowego budynku jest kosztowna. Jednak wybierając antresolę magazynową, będziesz czerpać korzyści z jej zalet, jednocześnie maksymalnie wykorzystując swoją inwestycję.

Wolnostojący system antresoli, czyli antresoli strukturalnej, pozwala na maksymalne wykorzystanie podłogi oraz zapewnia łatwy montaż i demontaż. Konstrukcja o dużej rozpiętości ułatwia przepływ ruchu pod konstrukcją i jest idealna do przechowywania części i produktów oraz wsparcia przenośników.

Antresole magazynowe w Twoim obiekcie mogą przynieść więcej niż jedną korzyść. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.