Czym są regały paletowe?

Czym są regały paletowe?

Systemy regałów paletowych to metoda przechowywania, która wykorzystuje przestrzeń pionową do przechowywania produktów i materiałów, zarówno pojedynczych przedmiotów, jak i ładunków na paletach.

Czy wychodzisz do swojego magazynu i czujesz, że to chaotyczny i niezorganizowany koszmar? Czy obok brzęczą wózki widłowe, palety porozrzucane są na podłodze a pracownicy starają się dowiedzieć, gdzie znajdują się produkty i zapasy?

A może szukasz systemu zarządzania magazynem, który zmaksymalizuje istniejącą przestrzeń magazynową w Twoim zakładzie i zredukuje „plaster miodu” w obszarach o dużej gęstości składowania? Wybierz do swojego magazynu regały paletowe a przy okazji zarezerwuj termin przegląd regałów.

Regały paletowe

Rola regału paletowego w magazynie

Możesz zmniejszyć chaos, zmaksymalizować przestrzeń magazynową i zwiększyć wydajność pracowników, inwestując w magazynowy system regałów paletowych. Systemy te mogą rozwiązać szereg problemów związanych z przechowywaniem w Twoim magazynie, w tym:

 • Organizowanie palet oraz podnoszenie i zdejmowanie ich z posadzki
 • Maksymalizacja istniejącej powierzchni magazynowej
 • Uproszczenie załadunku i kompletacji palet lub kartonów
 • Poprawę wydajności pracowników i automatyzację części pracy wymaganej do przechowywania i pobierania palet

Rozumiemy, jak frustrujące może być poczucie, że Twój magazyn lub centrum dystrybucji nie są tak zorganizowane lub nie działają tak wydajnie, jak mogłyby działać. Oferujemy różnorodne rozwiązania, w tym antresole magazynowe, aby pomóc Ci uporać się z wszelkimi przeszkodami, które możesz napotkać. Współpracujemy z naszymi klientami, aby dostarczyć nie zawsze standardowe rozwiązania, ale także dedykowane i pasujące do ich budżetu oraz ram czasowych. Oferujemy wszystko, od prostych regałów selektywnych i regałów wjezdnych po bardziej innowacyjne i złożone technologie i rozwiązania magazynowe.

Regały paletowe to zaufane rozwiązania do przechowywania w magazynie – nie bez powodu. Zapewniają natychmiastowy dostęp do każdego produktu i zapewniają idealną równowagę między gęstością przechowywania i selektywnością produktów. Tego typu regały cieszą się ogromną popularnością.

Zalety regałów paletowych

Regały paletowe wykorzystują pionową przestrzeń w Twoim zakładzie, umożliwiając przechowywanie większej liczby produktów i materiałów bez zwiększania powierzchni zajmowanej w poziomie. Ogólnie rzecz biorąc, to zaleta budowania czegoś na wzór wieżowca zamiast zwykłego budynku (Sprawdź także: pomosty magazynowe).

Tak więc zalety regałów paletowych obejmują:

 • Oszczędność pieniędzy, obniżając koszt zamówienia
 • Maksymalizują wykorzystanie przestrzeni, wykorzystując przestrzeń pionową
 • Utrzymują porządek
 • Pomagają zapobiegać uszkodzeniom produktów na ziemi przez szkodniki, wilgoć, uderzenia itp.
 • Umożliwiają szybsze i łatwiejsze pobieranie palet
 • Są łatwe w konserwacji i utrzymaniu, w ich przypadku możliwy jest serwis regałów i szybka naprawa regałów

Jak wybrać najlepszy rodzaj regałów paletowych?

Paletowe regały magazynowe mogą się bardzo różnić pod względem specyfikacji, zastosowań i konfiguracji. Kluczowe jest także wyposażenie magazynu paletowego. Żadne dwa systemy regałów nie są dokładnie takie same, a jeden system, który został zaprojektowany dla podobnej konstrukcji budynku lub podobnego rodzaju produktu, może nie być najlepszym projektem dla Twojego obiektu.

Rozważając najlepszy typ systemu regałów magazynowych dla Twojej firmy, powinieneś wziąć pod uwagę poniższe czynniki, aby zmaksymalizować wydajność, usprawnić procesy i uzyskać najlepszy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki:

 1. Budżet

Każdy rodzaj regałów paletowych różni się ceną

 1. Powierzchnia

Ile miejsca ma Twoja hala? Niektóre systemy regałów zajmują więcej miejsca niż inne. Czy wysokość hali pozwala zbudować regały wysokiego składowania?

 1. Sprzęt do transportu materiałów

Niektóre typy regałów paletowych wymagają specjalistycznego sprzętu do transportu materiałów. Na przykład, aby były kompatybilne z regałami wjezdnymi/przejezdnymi, wózki widłowe wymagają specjalnej osłony górnej

 1. Elastyczność

Jeśli planujesz obsługiwać dużą różnorodność materiałów i produktów, Twoje regały będą musiały je pomieścić

 1. Zarządzanie zapasami

Jak zauważyliśmy, niektóre regały paletowe lepiej nadają się do systemów zarządzania zapasami FIFO i LIFO. Niezależnie od wybranej metody, musisz upewnić się, że regały paletowe to zmieszczą

Przechowuj inne nieporęczne przedmioty

Chcesz przechowywać hurtowo artykuły detaliczne? Nasze wytrzymałe regały paletowe można skonfigurować tak, aby obsłużyć prawie wszystkie potrzeby związane z przechowywaniem.

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz system, który będzie pasował, skontaktuj się z nami abyśmy pomogli Ci wybrać najwłaściwsze regały paletowe, dostosowane do potrzeb Twojego magazynu.