Pomosty magazynowe w praktyce

Pomosty magazynowe w praktyce

Gdy rusztowanie to zbyt duża inwestycja, odpowiedzią mogą być pomosty magazynowe. Świetnie nadają się do układania i pakowania w magazynach, są zaprojektowane tak, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo podczas pracy. Platformy magazynowe obejmują zarówno te oparte na drabinie platformowej, jak i te, które można zakwalifikować jako mini rusztowanie mobilne.

Pomosty magazynowe czy antresola?

Podobnie jak antresole magazynowe, pomosty magazynowe nie wpłyną na powierzchnię budynku ani liczbę kondygnacji w nim. Jednak w przeciwieństwie do antresoli, platforma sprzętowa nie jest uważana za część niższej kondygnacji.

Jeśli chcesz się rozwijać, jednym z pierwszych zasobów, których zabraknie, jest przestrzeń. Jeśli zabraknie Ci miejsca, to w zależności od branży jesteś skutecznie sparaliżowany. Mógłbyś poszukać lokalizacji dla nowego magazynu, ale wymagałoby to czasu, energii i wysiłku. Czas, energia i wysiłek, które możesz poświęcić gdzie indziej, budując swój biznes. Możesz dodać do swojej firmy i jej przestrzeni. Możesz to zrobić szybko, zastanawiając się, jak zdobyć i otrzymać własny pomost magazynowy. To drugi poziom, na którym możesz przechowywać swoje towary.

Pomosty magazynowe w jednej z dużych hal
Pomosty magazynowe w jednej z dużych hal

Pomost zostanie zbudowany zgodnie z Twoimi potrzebami i specyfikacjami w oparciu o Twój magazyn. Prawda jest taka, że nie ma dwóch takich samych pomostów, a ich standaryzacja jest receptą na katastrofę.

Definicja pomostów magazynowych

Ich sztywne ramy utrzymują kąt prosty między słupem a belką, minimalizując w ten sposób wpływ obciążeń udarowych, obciążeń sejsmicznych i przypadkowych przeciążeń, przenosząc nadmierne obciążenia na belkę i inne słupy w środowisku wieloprzęsłowym. Naprawa regałów pomostowych nie jest wówczas już tak kosztownym problemem. Nasze przemysłowe systemy antresoli spełniają wszystkie wymagania dotyczące stref sejsmicznych i odporności na uderzenia.

Obecne rozwiązania magazynowe dają wachlarz możliwości. Pamiętaj, że każdy pomost magazynowy jest inny, co oznacza, że Twój będzie zaprojektowany specjalnie dla Ciebie i Twoich konkretnych potrzeb. Weź pod uwagę wszystkie funkcje, takie jak wyposażenie, kolumny, układ itp. Przyjrzyj się również ścianom obiektu i wykonaj potrzebne naprawy. Platformy i schody magazynowe można przestawiać w miejsca, gdzie ich obecność jest najbardziej sensowna dla Ciebie i Twojego zespołu.

Dostępna przestrzeń magazynowa

Pierwszym krokiem jest ocena, ile miejsca mamy do dyspozycji aby postawić regały magazynowe i czy układ magazynu pozwala na taką budowę. Należy pamiętać, że w przypadku istniejącego magazynu nie można wykorzystać całej powierzchni podłogi. Systemy magazynowe dostępne na rynku, także regały używane, zwykle występują w standardowych rozmiarach. Również sama konstrukcja regału zajmuje powierzchnię magazynową (wyjątkowo optymalne pod tym kątem są regały wysokiego składowania). Zatem pożądana gęstość przechowywania może nie być taka, jak oczekiwano. W niektórych przypadkach elementy magazynu takie jak ściany, ścianki działowe i drzwi, muszą zostać zmodyfikowane w celu dostosowania do systemu regałów.

Prześwit w pionie: Oprócz dostępnej przestrzeni poziomej, oceń również, ile przestrzeni pionowej można wykorzystać. Dostępny prześwit pionowy ma bezpośredni wpływ na gęstość regałów magazynowych. Dodanie jednej lub dwóch warstw do istniejącego trójwarstwowego stosu palet (Czytaj: regały paletowe) może nawet zmniejszyć gęstość składowania ze względu na mniejsze wykorzystanie powierzchni podłogi. Systemy regałowe, które wykorzystują pionowe spadki, takie jak systemy przepływu grawitacyjnego, mogą dodatkowo zmniejszyć gęstość składowania, usuwając warstwę, aby dostosować się do wymaganego nachylenia. Wykonując przegląd regałów ważne jest, aby zwrócić uwagę na wymagane odstępy dla systemów tłumienia ognia i przeszkody dla przepływu powietrza. Podniesienie wysokości stosu może osłabić cechy konstrukcyjne tych systemów i może wymagać modyfikacji, które dodatkowo zwiększają początkowy koszt projektu.

Jakie są konkretne powody, dla których chciałbyś mieć pomost magazynowy w swojej firmie?

Podwaja to przestrzeń magazynową, ponieważ w większości przypadków dodaje kolejny poziom. Będziesz mógł odróżnić inwentarz poziomu 2 i 1, co może sprawić, że proces inwentaryzacji będzie czystszy i łatwiejszy w obsłudze a serwis regałów zlecany rzadziej. Wreszcie, jest to tańsze niż przenoszenie lub dodawanie kolejnego poziomu do magazynu poprzez budowę. Jeśli uzupełniasz wyposażenie magazynowe w swojej hali, koniecznie sprawdź czy niczego nie przeoczyłeś na wcześniejszej stronie naszego poradnika magazynowego.