Regały magazynowe i ich zastosowanie w Polsce

Regały magazynowe i ich zastosowanie w Polsce

Niektóre towary są produkowane tylko w określonym sezonie. Aby zapewnić ich dostępność, wymagane jest magazynowanie a do tego niezbędne są regały magazynowe. Niektóre produkty są produkowane przez cały rok, ale ich zapotrzebowanie jest sezonowe. W takich przypadkach ich magazynowanie jest równie ważne.

Efektywne wykorzystanie przestrzeni, łatwa organizacja zapasów, mniej uszkodzonych towarów, zwiększona produktywność pracowników, automatyzacja, bezpieczeństwo i czystość to tylko niektóre z zalet regałów magazynowych. Dla firm, które stawiają na produkcję na dużą skalę i dostawy hurtowe, magazyn jest niezbędny.

Jeśli chodzi o oszczędność kosztów, magazynowanie pomaga handlowcom w cross-dockingu. Wszystkie towary są konsolidowane w magazynie, a następnie pakowane do kontenerów zgodnie z ich przeznaczeniem. Jest to korzystne głównie dla małych przedsiębiorców, którzy eksportują niewielkie ilości towarów. W zależności od Twojej działalności, rodzaj regałów magazynowych, które wybierzesz, jest integralną częścią Twojego budżetu, a także organizacji i przepływu Twoich produktów.

Najlepsze regały magazynowe dla Twojej firmy

Wybór odpowiedniego systemu regałów paletowych może mieć ogromny wpływ na wyniki finansowe. Wyposażenie magazynowe i dobrze zaprojektowany system może poprawić produktywność, zwiększyć powierzchnię magazynową o 40% lub więcej i pomóc Twojej działalności dostosować się do zmieniających się potrzeb w zakresie zapasów.

Regały magazynowe zaraz po montażu, jeszcze przed przyjęciem towaru
Regały magazynowe zaraz po montażu, jeszcze przed przyjęciem towaru

Może być trudno zdecydować, jaki typ regału paletowego jest najlepszy dla Twojej działalności. Niektórzy wybierają regały paletowe selektywne, ponieważ są najtańsze lub uważają je za najbardziej wszechstronne, ale jest to zły wybór w przypadku niektórych operacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o popularnych typach systemów regałów paletowych i najlepszych zastosowaniach dla każdego z nich.

Przykładowe systemy regałów magazynów paletowych

Push-back

Dzięki regałowi Push-back palety są umieszczane na wózkach (do pięciu głębokości), które przesuwają się do przodu, gdy paleta z przodu jest wyjmowana. Przypomina to sposób, w jaki napoje chłodnicze są układane na półkach w sklepie spożywczym. Palety są podawane i pobierane z jednego korytarza, co skraca czas kompletacji i sprawia, że regały te są idealne do zastosowań wymagających dużej liczby stron kompletacyjnych. Jest to popularna opcja w przypadku operacji związanych z żywnością.

Polecane do: ogólnego magazynowania, handlu detalicznego, żywności

Regał przepływowy

System regałów przepływowych, znany również jako regały z przepływem grawitacyjnym, wykorzystują regały pochyłe i system załadunku FIFO (first-in/first-out).

Nowe palety są dodawane na wyższym końcu i usuwane na dolnym. Magazynowanie przepływowe palet może podwoić lub potroić pojemność w porównaniu z systemami regałów wjezdnych, lub konwencjonalnych i idealnie nadaje się do magazynów mroźni, centrów dystrybucji żywności oraz przechowywania szybko psujących się towarów konsumpcyjnych o dużej objętości.

Polecane do: spożywczego, detalicznego, spożywczego, zamrażarki

Szafa typu Drive-In/Drive-Thru

Regały Drive-In/Drive-Thru wymagają mniejszej liczby korytarzy, dzięki czemu można przechowywać do 75% więcej palet niż w przypadku konwencjonalnych (selektywnych) regałów paletowych. Wózki widłowe wjeżdżają bezpośrednio do regałów, które mogą wjechać na głębokość sześciu lub więcej palet. Drive-in Rack wykorzystuje wspólne wejście/wyjście, podczas gdy Drive-Thru Rack ma osobne wejście i wyjście

Drive-In/Drive-Thru to najbardziej dostępne rozwiązanie pamięci masowej o dużej gęstości. Spawana konstrukcja ramy jest bardzo sztywna i wytrzymała. Umożliwia stosowanie elementów stalowych walcowanych lub konstrukcyjnych z wieloma kombinacjami ramion i szyn. Zmniejsza koszty przestrzeni, mieści więcej ładunków. Zaprojektowany z myślą o funkcjonalności, wyglądzie i długiej żywotności

Zalecane do: przechowywania dużych ilości podobnych produktów, ogólnego magazynowania, zamrażarek/chłodziarek, wysokoobrotowych produktów detalicznych

Regał wspornikowy formowany na rolkach

Składowane towary charakteryzują się zróżnicowaną długością, nasze regały wspornikowe natomiast doskonałą jakością. Doskonale nadają się do składowania długich przedmiotów oraz tablic i płyt, zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej.

Technologia budowy regału w magazynie

Nasze sprawdzone technologie i regały magazynowe do przechowywania i obsługi materiałów są projektowane i integrowane w celu dostarczania rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów i zapewniania rzeczywistej przewagi konkurencyjnej.

Integralność konstrukcyjna regałów nitowych prowadzi do budowy obiektów magazynowych o wielu zastosowaniach. Dostępne są standardowe słupki kątowe i wytrzymałe słupki kątowe. Regały nitowane, zwane również regałami stalowymi bez śrubowymi, są łatwe w montażu i zapewniają najniższe koszty, dzięki czemu są świetny wybór dla Twojego magazynu.