Serwis regałów – o czym pamiętać?

Serwis regałów – o czym pamiętać?

Systemy regałowe to zaawansowane konstrukcje o wysokiej wydajności jednak codzienne nadużycia, zaniedbania, dodawanie nowej szafy, modyfikowanie lub rekonfiguracja starej może naruszyć ich integralność, dlatego odpowiedni serwis regałów ma duże znaczenie dla Twojej firmy.

Dlaczego serwis regałów jest tak ważny?

Regały paletowe są idealnym rozwiązaniem do przechowywania i obsługi magazynu: zwiększają organizację, optymalizują przestrzeń magazynową i można je dostosować do praktycznie wszystkich potrzeb w zakresie przechowywania. Pomocne okazuje się także odpowiednio dobrane wyposażenie magazynowe. Jednak ze względu na codzienne zużycie, uszkodzenia regałów paletowych są zjawiskiem nierzadkim.

Zła instalacja i zignorowanie rutynowej konserwacji może jeszcze bardziej zwiększyć ryzyko związane z bezpieczeństwem. Ciągły załadunek i rozładunek palet może zagrozić wytrzymałości, stabilności i integralności każdego systemu magazynowania, dlatego należy je regularnie sprawdzać pod kątem oznak zużycia. Dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie systemu regałów. Pomoże to uniknąć zawalenia się go, uszkodzenia mienia, a w skrajnych przypadkach obrażeń pracowników.

Serwis regałów

Stalowe regały paletowe są tak samo ważne dla funkcjonowania magazynu, jak pracownicy, którzy w nim pracują. Niestety, te podstawowe konstrukcje są często zaniedbywane po instalacji, co stwarza potencjalnie śmiertelne zagrożenie bezpieczeństwa i higieny pracy, a także kosztowne uszkodzenia towaru.

Bez kompleksowych kontroli i oceny regałów paletowych mogą wystąpić poważne wypadki z powodu ich wad i uszkodzeń. Posiadamy wykwalifikowany zespół ds. serwisowania regałów. Nasza wiedza na temat najlepszych praktyk bezpieczeństwa oraz standardów pozwala nam analizować system regałów, lokalizować wszystkie możliwe zagrożenia i przedstawiać sugestie, które pomogą Ci zwiększyć bezpieczeństwo pracowników i ochronę zasobów.

Serwisowanie regałów podstawą zasad bezpieczeństwa

Konserwacja regałów paletowych może być często pomijana, ale ważne jest, aby kierownicy magazynów regularnie sprawdzali i naprawiali systemy magazynowe, tak jak robią to z cennymi maszynami, takimi jak wózki widłowe. Jednym z najgorszych sposobów zmniejszenia efektywności i bezpieczeństwa regałów magazynowych jest ignorowanie problemów związanych z ich konserwacją. Na przykład użycie uszkodzonego systemu regałów może spowodować zawalenie się całej konstrukcji, co może zniszczyć zapasy i poważnie zranić pracowników. Ponadto regały paletowe z poluzowanymi śrubami, niewyważone poziomy półek lub wadliwie działający pionowy przenośnik posuwisto-zwrotny (VRC) mogą powodować spadanie śmieci na niewinnych przechodniów.

Jeżeli martwisz się o bezpieczeństwo swojego systemu regałów, im szybciej się tym zajmiesz, tym lepiej. Jeśli masz jakiekolwiek oznaki, że Twój stojak jest uszkodzony, czas podjąć działania. Serwis regałów to szybki sposób na przekształcenie starych, zniszczonych regałów w mocniejsze i bezpieczniejsze regały.

Jakie są zalety regularnego serwisu regałów?

 • Mniej zakłóceń w operacjach magazynowych
 • Mniej rozładunku
 • Szybsza naprawa uszkodzonej kolumny w porównaniu z wymianą ramy i ponownym łączeniem belek
 • Mniej demontażu akcesoriów: pomost z siatki drucianej, poprzeczki i przegroda przeciwpożarowa
 • Zainstalowana mocniejsza / cięższa kolumna naprawcza
 • Mniej uszkodzonych produktów utylizacji
 • Mniejsze prawdopodobieństwo zakłóceń/przerw w ochronie przeciwpożarowej i elektrycznej

Nasze usługi wykraczają poza naprawę ramy. Możemy zidentyfikować i naprawić lub wymienić wszystkie uszkodzone obszary systemu szaf. Poniżej znajdują się przykłady innych uszkodzeń szafy, które należy naprawić.

 1. Ramy pochylone: po załadowaniu minimalne pionowanie i prostoliniowość (zarówno w poprzek, jak i w dolnym korytarzu)
 2. Przeciążone belki lub ramy
 3. Brakujące lub uszkodzone komponenty
 4. Uszkodzenie belki: Brakujące lub uszkodzone belki, luźne, uszkodzone lub brakujące elementy złączne. Braki w blokadach obciążeniowych i zatrzaskowych są powszechne i nie będą w stanie utrzymać płyt końcowych belki na miejscu
 5. Uszkodzony taras: Podest z odsłoniętymi postrzępionymi krawędziami, zagłębieniami lub brakującymi elementami może spowodować poważne szkody dla pracowników lub materiałów i powinien zostać natychmiast wymieniony

Szybki serwis bez problemów

Serwis regałów odbywa się na miejscu, co znacznie zmniejsza zakłócenia w Twojej firmie a dodatkowo zmniejsza liczbę godzin potrzebnych na wykonanie pracy.

Nasze programy konserwacji można dostosować do Twojego obiektu i jego potrzeb, a po zakończeniu naszych inspekcji otrzymasz pisemny raport z naszymi ustaleniami i zaleceniami dotyczącymi naprawczych działań naprawczych.