Szybka naprawa regałów

Szybka naprawa regałów

Jesteś właścicielem systemów regałów paletowych? W takim razie nie są Ci obce skręcone lub ścięte pionowe nogi, odchylone belki oraz brakujące lub wgniecione usztywnienia. Jest to tylko kilka przykładów elementów, które ulegają uszkodzeniu podczas załadunku i rozładunku palet w magazynie.

Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być różne: od pośpiechu operatora wózka widłowego po brak odpowiedniego przeszkolenia w zakresie bezpieczeństwa. Zbyt często kierownicy magazynów biorą za pewnik swoje regały magazynowe. Większość regałów magazynowych jest projektowana i instalowana tak, aby służyć przez długi cykl życia przy minimalnej konserwacji lub konserwacji. To znaczy, dopóki nie zostaną uszkodzone. Takie uszkodzenie może łatwo pozostać niezauważone lub niezgłoszone, dopóki nie spowoduje katastrofalnej awarii i całkowitego zawalenia się ładunku.

Naprawa regałów paletowych jest konieczna w większości magazynów i centrów dystrybucji, głównie ze względu na ich uszkodzenia spowodowane uderzeniami wózków widłowych i wózków wysokiego składowania. Uszkodzenia zwykle występują na niższych poziomach, pozostawiając większość pionowych elementów konstrukcyjnych nie uszkodzonych.

Oferujemy opcje naprawy regałów paletowych, aby pomóc Ci chronić je przed większymi awariami lub zawaleniem się. Presja na utrzymanie ciągłego przepływu produktów często zastępuje wymianę uszkodzonych regałów paletowych. W większości przypadków naprawy regałów nie ma potrzeby rozładowywania go.

Korzyści z naprawy regałów

Nawet w trakcie normalnych operacji ramy regałów magazynowych mogą zostać uszkodzone przez wózki widłowe i inny sprzęt do transportu materiałów. Uszkodzone ramy mają zmniejszoną pojemność i stwarzają poważne ryzyko upadku oraz spowodowania obrażeń ciała. Upadek może również uszkodzić towary, sąsiednie konstrukcje budowlane i Twój sprzęt. Uszkodzony stojak zwykle występuje na niższych poziomach, pozostawiając większość pionów w dobrym stanie konstrukcyjnym. Naprawa może zlikwidować te uszkodzenia, chroniąc je przed awariami regałów lub zawaleniem, przy jednoczesnym utrzymaniu ciągłego przepływu produktów. Naprawa regału paletowego wycina uszkodzone obszary regału i dodaje nowy słupek, aby uzyskać bardziej odporne na uderzenia rozwiązanie. Można wykonać na miejscu, przy minimalnych zakłóceniach pracy obiektu. Proces naprawy jest czterokrotnie szybszy niż całkowita wymiana uszkodzonego elementu.

Nowoczesny regał paletowy to solidny koń pociągowy, który może utrzymać określoną pojemność – o ile go nie przeciążysz, nie załadujesz niewłaściwie, nie wbijesz w niego wózka widłowego lub nie nadużyjesz w inny sposób. Nic tak nie nadużywa stojaka jak uderzenie wózka widłowego. mogą one wytrzymać duży ciężar i przenosić go na niewykorzystaną przestrzeń magazynową. To wszystko jest dobre – ale co, jeśli regał został uszkodzony, a Ty o tym nie wiesz? Kierowcy raczej nie zgłaszają kolizji, więc możesz nie wiedzieć, czy stelaż został naruszony. Jeśli wiesz o uszkodzonym wsporniku, wymień go lub napraw – nie czekaj, aż dopiero inspektor oznajmi Ci o tej konieczności. Nowe słupki kosztują dużo mniej niż późniejsze koszty wynikające z naprawy skutków zawalonego regału.

Jakie są główne przyczyny uszkodzeń regałów paletowych?

Uszkodzenie regału paletowego jest zwykle spowodowane jednym z następujących czynników: uszkodzenie wózka widłowego, przeciążenie regałów, uszkodzenie sprzętu, który był używany niewłaściwie, taktyka oszczędzania pieniędzy, taka jak zakup stojaka ze zmniejszoną wydajnością, wadliwym sprzętem, regałami o zmienionych konfiguracjach lub mieszanymi kombinacjami komponentów produkcyjnych.

Skąd masz wiedzieć, kiedy musisz podjąć działania w przypadku uszkodzonego stojaka?

Najpierw oceń stopień uszkodzenia; ciężkość często charakteryzuje się wgnieceniami, sprzączkami, skręceniami lub rozdarciami.

Niektóre korzyści z naprawy regałów to:

  • Ograniczone zakłócenia w pracy magazynowej
  • Mniej załadunku i rozładunku, jeśli tylko instalujesz nowe części
  • Ten sam zestaw naprawczy regałów paletowych może być użyty w przypadku uszkodzeń na podobnych wysokościach
  • Wyposażenie magazynowe bez zmian i konieczności ponownego dostosowania
  • Łatwiejsza opcja podczas naprawy uszkodzeń w środku rzędu
  • Naprawa regałów może być tańsza niż wysyłka nowych słupków, zwłaszcza gdy są niestandardowe lub bardzo wysokie

Bezpieczeństwo należy traktować poważnie

Ważne jest, aby zabiegi te były wykonywane wyłącznie przez przeszkolony personel. Pozwól, aby nasza firma pokazała Ci, jak łatwa jest naprawa regałów paletowych i pomogła w opracowaniu harmonogramu przeglądów konserwacyjnych, aby zapewnić długowieczność Twoich regałów i bezpieczeństwo na Twojej hali. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze i złagodzić kosztowne przestoje w Twoim magazynie lub centrum dystrybucji.